موج نرم افزارهای جدید گوشی‌های هوشمند، مسلماً دوچرخه سواری را آسان می‌گرداند

توضیح تصویر: برنامه‌های تلفن همراه می‌توانند طیف وسیعی از کاربردها را برای دوچرخه سواران به همراه داشته باشند – از اجازه دادن به کاربران برای مکان یابی ایستگاه‌های دوچرخه سواری گرفته تا ارائه اطلاعات در مورد آسیب دیدگی. عکس ازdavebloggs007/Flickr.

با رشد تعداد فزاینده کاربران تلفن‌های هوشمند و دوچرخه سواران شهری، برنامه‌های تلفن همراه برای دوچرخه سواران نیز ظهور کردند که جای تعجب ندارد. این نوآوری‌ها را می‌توان در راه‌های بی شماری – از نقشه خوانی تا ارائه تصاویری از چاله‌هایی در محل که نیاز به تعمیر دارد، به کار برد. همراه با خطوط دوچرخه سواری و دیگر فرم‌های زیرساخت‌های جاده ای، برنامه‌های تلفن همراه کاربرپسند، نه تنها بیشتر مردم را تشویق به استفاده از دوچرخه می‌کنند، بلکه همچنین یک محیط امن را برای دوچرخه سواران در مسیرها فراهم می‌آورند.

هدایت سیستم‌های به اشتراک گذاری دوچرخه

طرح‌های به اشتراک گذاری دوچرخه که اولین بار در آمستردام در سال 1965 شروع به کار نمودند، به صورت تصاعدی رشد کرده‌اند. بزرگ‌ترین آن- در شهر هانگژو چین- حدود 50000 دوچرخه را در 2000 موقعیت ارائه می‌دهد. با اضافه شدن تقاضاها، دوچرخه‌های هانگژو در صورتی که کاربر خرید بلیط اتوبوس نیز داشته باشد، 90 دقیقه خدمات رایگان ارائه می‌دهند. در حال حاضر، بسیاری از این سیستم‌های بسیار محبوب به اشتراک گذاری دوچرخه، همراه با برنامه‌های تلفن همراه، به راحتی وظیفه خود را ایفا می‌نمایند. به عنوان مثال، EcoBici در مکزیکو سیتی، دارای یک برنامه اختصاصی است که ایستگاه‌های دوچرخه سواری و همچنین تعداد دوچرخه‌های موجود را بر روی یک نقشه تعاملی نمایش می‌دهد.

ویژگی واقعیت + نرم افزار Spotcycle

ویژگی واقعیت + نرم افزار Spotcycle

توضیح تصویر: ویژگی واقعیت + نرم افزار Spotcycle. عکس از Spotcycle.

برخی از به اشتراک گذاران دوچرخه، مانند اشتراک گذاری دوچرخه پایتخت در واشنگتن DC، به وسیله نرم افزار Spotcycle عمل می‌کنند – یک برنامه رایگان تلفن همراه که در واقع ایستگاه‌ها را مکان یابی می‌کند، تعداد دوچرخه‌های موجود را اعلام می‌کند، و یک سیستم هدایتی برای تعیین مسیر از یک ایستگاه به دیگری فراهم می‌آورد. این شرکت یک گام فراتر گذاشته، و قابلیت جدیدی به نام Reality + را ارائه می‌دهد، که یک همپوشانی واقعی تکمیل شده است که برای تعیین محل ایستگاه‌های دوچرخه نزدیک، به صورت زنده استفاده می‌شود، که باعث می‌شود سیستم‌های به اشتراک گذاری دوچرخه بیشتر در دسترس باشند. Spotcycle به تازگی به سوی حمایت از طرح به اشتراک گزاری دوچرخه Abu Dabhi’s ADBC حرکت کرده است – اتفاقی در منطقه که به احتمال زیاد اشتراک گزاری دوچرخه در آن هنوز در حال ظهور و پیدایش است.

رشد جامعه‌ی دوچرخه سواران

در چند سال گذشته، توسعه دهندگان شروع به نگاهی فراتر از به اشتراک گذاری دوچرخه برای کسانی که صاحبان شهری دوچرخه شخصی می‌باشند، کرده‌اند. برنامه‌هایی که به دوچرخه سواران اجازه می‌دهد که از طریق پیگیری فعالیت‌ها و چالش‌ها مرتبط شوند، می‌توانند یک جامعه قوی تری از دوچرخه سواران را پرورش دهند. برخی از این برنامه‌ها پلت فرمی برای رقابت پذیری دوستان و به اشتراک گذاری مسیرهای ثبت شده و اطلاعات ترافیکی ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال، Spinlister یک سیستم اجاره ای است که به کاربران اجازه می‌دهد تا دوچرخه‌هایی را برای اجاره گرفتن از دوچرخه سواران همکار خود در منطقه پیدا کنند. آن‌ها خود را “به اشتراک گذاری جهانی دوچرخه” می‌نامند، که از طریق آن کاربران می‌توانند تقریباً در هر گوشه ای از جهان یک دوچرخه برای سواری پیدا کنند که به ویژه در هنگام سفر خیلی مفید است!

علاوه بر ردیابی مسیر، برنامه‌هایی مانند Map My Ride با به روز رسانی اخبار برای ارسال، یک اجتماع را به همراه دارد. Map My Ride دارای شبکه ای بیش از 30 میلیون کاربر است که با یکدیگر در ارتباطند و دستاوردهای خود را به اشتراک می‌گذارند.

نرم افزارها می‌توانند به عنوان منابع آموزشی نیز به کار گرفته شوند

اغلب نیاز بزرگی برای بالا بردن سطح آگاهی و آموزش عمومی در مورد دوچرخه سواری شهری وجود دارد. با آگاهی نسبت به این موضوع، برنامه Bike Doctor اطلاعات فنی در مورد تعمیر و نگهداری ارائه می‌دهد به طوری که دوچرخه سوار می‌تواند در هر نقطه ای تعمیر و نگهداری را انجام دهد. به طور مشابه، برنامه Size My Bike اجازه می‌دهد تا کاربران آمادگی بدنی فردی خود را بسنجند، و توصیه‌هایی را برای اندازه دوچرخه خود در اختیار داشته باشند.

کمک‌های اولیه St John Ambulance’s در برنامه دوچرخه سواران، به کاربران اطلاعاتی در مورد چگونگی کمک به خودشان در صورت تصادف ارائه می‌دهد.

کمک‌های اولیه St John Ambulance’s در برنامه دوچرخه سواران، به کاربران اطلاعاتی در مورد چگونگی کمک به خودشان در صورت تصادف ارائه می‌دهد.

توضیح تصویر: کمک‌های اولیه St John Ambulance’s در برنامه دوچرخه سواران، به کاربران اطلاعاتی در مورد چگونگی کمک به خودشان در صورت تصادف ارائه می‌دهد. عکس‌های کاربر.

یکی دیگر از برنامه‌های مفید، برنامه کمک‌های اولیه St. John Ambulance’s برای دوچرخه سواران است، که اطلاعات کمک‌های اولیه و تکنیک‌های مراقبت از خود در حوادث ناشی از دوچرخه سواری را فراهم می‌کند. برنامه‌هایی از این قبیل، به ویژه برای جوامع دوچرخه سواری ای که هنوز در حال رشد هستند و فروشگاه‌های دوچرخه یا منابع کمکی در آن‌ها هنوز در دسترس نیست، مفید هستند.


منبع:http://mrmayor.ir/