مهندسی شهرسازی |I.R.U

وبلاگ مرجع شهرسازی

۲۴ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

چگونه کارت‌های شناسایی شهری شهرها را فراگیرتر می‌نمایند

این کارت‌ها نسبت به هویت جنسی و وضعیت مهاجرت، حساس هستند 

این هفته نیوآرک – نیوجرسی، آخرین مورد از تعداد روزافزون شهرهایی بود که خود را با برنامه کارت شناسایی شهری تطبیق داد. این کارت‌های شناسایی که برای تمام ساکنین بالای 14 سال قابل دسترس هستند، به طور خاص برای مهاجرین ثبت نام نشده، بی خانمان‌ها، افرادی که قبلآ زندانی بوده‌اند و دیگر کسانی که ممکن است نتوانند اسناد مورد نیاز را به عنوان کارت‌های صادر شده توسط دولت ارائه دهند، قابل استفاده هستند.

یک مورد قابل توجه که به این فهرست اضافه می‌شود، افرادی هستند که جنسیت متفاوتی دارند. برخلاف شکل‌های دیگر کارت‌های شناسایی حکومتی و ایالتی، کارت جدید نیوآرک، جنسیت صاحب آن را ثبت نمی‌کند. حذف این مورد، به نفع کسانی می‌باشد که جنسیتشان با چیزی که در گواهی تولد یا دیگر اسناد اداری ثبت شده است، مطابقت ندارد (احساس جنس مخالف دارند).

۱ نظر
I.R.U

مشخصات تولید شکل شهری هانگ ژو در ترکیب با شهرسازی سرعت بالا

چکیده:

تنظیم مهم بخش های اداری هانگ ژو در سال 2001 موجب شد که محدوده شهری آن به 3068 کیلومتر مربع برسد و منجر به شروع توسعه تاریخی آن گردید. با تاسیس دور جدید طراحی شهری ، شکل فضایی شهری آینده که برای هانگ ژو تعیین گردید، گروهی است.  این مقاله روند توسعه شکل فضایی شهری هانگ ژو را طی سالهای اخیر خلاصه نموده و ویژگی های چند حرکت مهم را که به شکل فضایی شهری انجام شده، مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

۱ نظر
I.R.U

اقای شهردار

یه سایت براتون دارم خیلی خوب 

اصلا به این خوبی داریم ؟مگه میشه؟ 

حالا که شده 

والا.  

برید حالشو ببرید

I.R.U

پروژه استفاده از کویر برای سوخت های زیستی و پرورش ماهی

در ابوظبی خشک و آفتاب سوخته، دانشمندان در حال پیاده سازی طرحی ابتکاری هستند که بتوانند احتمالا ترکیبی از سوخت زیستی و  پرورش میگو تهیه نمایند.

این برنامه که به “سامانه انرژی و کشاورزی با استفاده از آب دریا” (ISEAS) معروف است ، یک اقدام ساده است که زاییده افکار موسسه علم و فناوری در یک دانشگاه تحقیقاتی امارات متحده عربی می باشد و توجه خود را بر فناوری های پایدار متمرکز نموده است. سرمایه گذاری این طرح از سوی اتحادیه تحقیق درباره انرژی های زیستی پایدار، و یک گروه شامل موسسه بوئینگ و شورای هدایت کننده GE و شرکت های دیگر تامین شده است.

I.R.U

سازمان نظام مهندسی

I.R.U

برسی ساختار نهاد توسعه محله در راستای باز افرینی شهری

I.R.U

ضوابط و مقررات تفکیک باغات و مزارع در محدوده شهری

براساس بند ۴ ماده ۲ و بند ۲ ماده ۴ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و وظایف محوله در مورد افراز و تفکیک باغات و زمینهای زراعی واقع در محدوده شهری ضوابط ذیل تصویب می گردد:

I.R.U

قانون چگونگی تأمین عوارض شهرداری و هزینه انشعاب های مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی احداث شده توسط خیّران

قانون چگونگی تأمین عوارض شهرداری و هزینه انشعاب های مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی احداث شده توسط خیّران

ماده واحده ـ دولت می تواند از ابتدای سال 1392 عوارض شهرداری ها و تمام هزینه های مربوط به حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب کلیه مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش که حداقل سی درصد (30%) هزینه ساخت آن با تأیید سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور یا ادارات کل نوسازی مدارس استان ها و مجامع خیّران مدرسه ساز توسط خیّران مدرسه ساز تأمین می شود را در ردیف خاصی که به همین منظور در لوایح بودجه سالانه به ردیفهای هزینه ای وزارت آموزش و پرورش اضافه می شود پیش بینی نماید.

I.R.U

ضوابط طراحی پیاده رو ها

ببین چی آوردم واستون ضوابط طراحی پیاده رو ها پیدانمیکنید دیگه ها 

نه پیدا میکنید شوخی کردم

ولی این بهتره :)


دریافت
حجم: 2.27 مگابایت

 

I.R.U

طبقه بندی معابر شهری

معابر شهری یکی از اساسی ترین مباحث در شهر سازی هستند پس منم براتون طبقه بندی معابر شهری رو میزارم


دریافت
حجم: 578 کیلوبایت

I.R.U